Kokios tendencijos buvo populiariausios žaislų industrijoje praėjusiais metais? Populiariausi 2019 – 2020 metais buvo interaktyvūs bei lavinamieji, edukacinio pobūdžio žaislai. Tėveliai vis labiau rūpinasi ne tik pramogine žaislų funkcija, bet siekia ir naudos bei prasmės juose. Būtent todėl šių kategorijų yra tarp populiariausių pastaruoju metu.
Interaktyvūs vis dažniau pasižymi ne vien pramoginėmis veiklomis, bet ir lavinamosiomis. Interaktyvūs gali išmokyti vaikus būtiniausių įgūdžių, kurių jie negali išmokti mokykloje, ir suteikia puikų pagrindą įvairiems įgūdžiams, kurie bus ugdomi nuolat. Svarbiausi įgūdžiai, kurių vaikai gali išmokti, žaisdami su interaktyviais edukaciniais žaislais yra socialiniai, komunikaciniai ir motoriniai. Vienas iš būtiniausių įgūdžių, kuriuos vaikai turi išmokti ankstyvaisiais metais, yra tai, kaip tyrinėti ir suprasti juos supantį pasaulį. Šis svarbių savybių rinkinys yra žinomas kaip socialiniai įgūdžiai. Interaktyvūs žaislai, reikalaujantys daugiau nei vieno žmogaus, moko mažylius dalintis, tai leidžia jiems žaisti su kitais vaikais, išmokti bendrauti ir tinkamai reaguoti į daugybę situacijų. Interaktyvūs žaislai, tokie kaip galvosūkiai, konstruktoriai ir kiti panašūs žaidimai, skatina vaikų pažinimą nuo mažens. Jie padės atpažinti formas ir spalvas, raštus ir skaičius. Vaikų logika ir problemų sprendimas taip pat tobulės naudojant interaktyvius žaislus, kurie skatina juos užbaigti raštus, skaičiuoti, atpažinti spalvas ar derinti figūras. Tai yra svarbus įgūdis, kurį reikia valdyti nuo mažų dienų, nes logika yra būtina kasdieniam bendravimui. Interaktyvūs žaidimai taip pat gali pagerinti jūsų vaiko motoriką, lavindami tam tikras kūno dalis, pvz., kojas, rankas ar pirštus. Pusiausvyros žaidimai ir tokie kaip „Twister“ yra puikus būdas, linksminantis lavinti svarbiausius kūno raumenis.
Edukaciniai žaidimai turėtų būti ir linksmi, ir lavinantys.Tyrimai rodo, kad mokymasis žaidžiant yra svarbi vaiko raidos dalis. Svarbu užtikrinti, kad vaikas turėtų pakankamai laiko žaisti, ypač jei kalbame apie edukacinius žaidimus. Net ankstyvoje vystymosi stadijoje vaiko protas vystosi tik žiūrint į aplinką ir priimant aplinką, o suprasti, ką žaidžia, vaikas pradeda jau kūdikystėje. Mokomųjų žaislų naudojimas gali padėti vaikams išmokti daug įvairių įgūdžių, kurių jiems prireiks jų gyvenime. Mokomieji gali padėti ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, mokyti spręsti konfliktus ir kaip veikia priežastis ir pasekmė. Tai taip pat moko vaikus dalintis, padeda lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką bei ugdo jų kūrybiškumą ir vaizduotę.