Tad kokius privalumus turi loginiai stalo žaidimai vaikams? Visų pirma, stalo žaidimai gerina vaikų atmintį ir kognityvinius įgūdžius. Smegenų sritys, atsakingos už problemų sprendimą ir atminties formavimąsi yra lavinamos ir stiprinamos žaidžiant stalo žaidimus. Kognityviniai, arba pažinimo, įgūdžiai yra ypač reikalingi, o lavinti juos pradėti reikia dar ankstyvoje vaikystėje. Tai įgūdžiai, kurie padeda susipažinti su nauja informacija, valdyti žinias ir remtis jomis argumentuojant ar priimant sprendimus.
Lavinamieji stalo žaidimai sumažina laiką, reikalingą sprendimui priimti ir pateikti atsakymą. Toronto universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu lygino studentų, reguliariai žaidžiančių stalo žaidimus, ir nežaidžiančių studentų atsakymo greičius. Rezultatai parodė, kad stalo žaidimų entuziastai buvo kur kas greitesni ir atsakymus pateikti sugebėjo kur kas greičiau!
Populiariausi stalo žaidimai vaikams padeda vystytis logikai, samprotavimo ir argumentavimo įgūdžiams, gerina kritinį mąstymą ir erdvinį supratimą. Taip pat gerina koncentraciją ir padeda vaikams ilgiau išlikti susikaupusiems. Visi šie įgūdžiai yra pagrindas ateityje reikalingų gilesnių žinių, bus vertingi mokykloje, universitete ir profesiniame gyvenime, kad ir kokį jį pasirinks Jūsų vaikas. Vadovautis logika – ypatingai svarbu bet kokioje
gyvenimiškoje ar profesinėje situacijoje, tad kuo anksčiau pradėsite šiuos įgūdžius lavinti, tuo greičiau Jūsų vaikas išmoks priimti informaciją, ją apdoroti ir pritaikyti gyvenime.
Kad ir kaip keistai skambėtų, stalo žaidimai šeimai gali net pagerinti imuninę sistemą! Blogos mintys ir negatyvūs jausmai gali silpninti imunitetą ir pasunkinti kovą su ligomis. Pasitenkinimas, geras laikas ir teigiamos emocijos skatina endorfinų gamybą, taip stiprindamas organizmo imunitetą ir gerindamas nuotaiką! Be abejonės, tai taip pat puiki proga suburti šeimą ir praleisti vakarą pramogaujant drauge.
Kaip išmokyti vaikus žaisti stalo žaidimus? Kai kuriems vaikams, įskaitant tuos, kurie turi autizmo spektro sutrikimų, stalo žaidimai gali būti iššūkis. Pateikiame keletą patarimų, kaip išmokyti vaikus žaisti stalo žaidimus! Visų pirma, supažindinkite vaikus su žaidimo lenta. Paaiškinkite, kas joje pavaizduota, kokios yra laukelių funkcijos, ką reiškia piešiniai, parodykite, kur žaidimas prasideda bei kur baigiasi. Nepraleiskite net smulkiausių detalių, kad vaikas nepasimestų. Supažindinus vaikus su žaidimo lenta, parodykite kitus naudojamus atributus: žaidimo kauliukus, figūrėles, smėlio laikrodį ar kitus naudojamus atributus. Parodykite vaikams pavyzdį, kokia tvarka, eiliškumu ar kryptimi turėtų judėti žaidimo figūrėlės, paaiškinkite taisykles ir sužaiskite mokomąją “demo” partiją. Taip po truputį vaikai įsimins skirtingas objektų funkcijas bei žaidimo taisykles.
Stalo žaidimai vaikams, kortų žaidimai, strateginiai stalo žaidimai, stalo žaidimai suaugusiems, stalo žaidimai dviems